| Machine Room | With Machine Room |
| Door Style | Automatic |
| Voltage | 415 V |
| Warranty | 12 Months |
| Maximum Load | 900 kg |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 2 m/s |
| Material | Stainless Steel |
| Max Persons | 13 Persons |
| Brand | Mercer |
| Usage/Application | Residential |

Price:
Price 570000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 6 Person
Type : Other, Residential Passenger Elevator
Max. Lifting Height : 80 m
Price 675000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 4 Persons
Max. Lifting Height : 80 m
Drive Type : Hydraulic
Price 690000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 6 Person
Type : Other, Residential Lift
Drive Type : Hydraulic
Price 699000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 6 Person
Type : Other, Residential Elevator
Max. Lifting Height : 12 Ft
Drive Type : DC