Call: 07971190782
| Material | Stainless steel |
| Machine Room | With Machine Room |
| Installation Provided | Yes |
| Usage/Application | Residential |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Warranty | 12 Months |
| Drive Type | AC |
| Cabin Finish | Stainless Steel |
| Machine Type | Geared |
| Maximum Load | 650 kg |
| Model Name/Number | AGBP-027 |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 1 m/s |
| Max Persons | 8 Persons |
| Brand | Mercer |

Price:
Price 600000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Safety Device : Other, Overload sensor
Control Device : Other, Microprocessor control
Drive Type : Other, Geared traction
Power Supply : Electric
Price 625000.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Safety Device : Safety Sensor, Emergency Lowering
Control Device : Calling Box
Drive Type : Other
Power Supply : Electric