Call: 07971190782
| Frequency | 50-60 Hz |
| Usage/Application | Hospitals |
| Maximum Speed | 1 m/s |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Brand | Mercer |
| Voltage | 440 V |
| Material | Stainless Steel |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Load(kg) | 550 kg |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |

Price:
Price 650000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Material : Stainless Steel
Capacity : 3 Persons
Load Capacity : 650 kg
Type : Other, Passenger Elevator
Price 550000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Material : Stainless Steel
Capacity : 5 Persons
Load Capacity : 550 kg
Price 600000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Material : Stainless Steel
Capacity : 6 Person
Type : Other, Passenger Elevator