| Max Persons | 6 Persons |
| Maximum Load | 675 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Maximum Speed | 1.15 m/s |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 440 V |
| Maximum Height | 80 m |
| Brand | Mercer |
| Usage/Application | Commercial |

Price:
Price 640000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : Stainless Steel
Voltage : 415 V
Power Supply : Three Phase AC
Door Opening Size : 700 mm
Price 600000.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : other Sheet
Voltage : 220V / 415V Volt (v)
Power Supply : 50 Hz, Three Phase
Door Opening Size : 800 mm 1000 mm (center opening)
Price 650000.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : other Sheet
Voltage : 220V/380V Volt (v)
Power Supply : 3 Phase, 50/60 Hz
Door Opening Size : 800 mm to 1100 mm
Price 550000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : other Sheet, Stainless Steel and Glass
Voltage : 440 V
Power Supply : Electric
Door Opening Size : Automatic