| Usage/Application | Malls |
| Machine Room | Without Machine Room |
| Door Style | Automatic |
| Maximum Speed | 1.15 m/s |
| Installation Provided | Yes |
| Automatic Rescue Device | Yes |
| Voltage | 415 V |
| Flooring Material | Marble |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Warranty | 12 Months |
| Cabin Finish | Stainless Steel |
| Model Name/Number | AGBP-023 / AG142 |
| Maximum Height | 80 m |
| Capacity | 6 Persons |
| Brand | Mercer |
| Surface Finish | Color Coated |

Price:
Price 625000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Capacity : 6 Persons
Material : Stainless Steel
Max. Lifting Height : 80 m
Price 675000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Capacity : 6 Persons
Material : Stainless Steel
Max. Lifting Height : 80 m
Usage : Other, Commercial
Price 575000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Capacity : 6 Persons
Material : Stainless Steel
Max. Lifting Height : 80 m
Usage : Other, Residential
Price 690000.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Capacity : 408 Kg
Material : Stainless Steel
Max. Lifting Height : 5 Foot (ft)
Usage : Residential Elevators, Building Elevator