| Machine Room | Without Machine Room |
| Door Style | Automatic |
| Voltage | 415 V |
| Usage/Application | Residential |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Warranty | 12 Months |
| Maximum Load | 640 kg |
| Model Name/Number | AGBP-004 / AG118 |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 1.15 m/s |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 6 Persons |
| Brand | Mercer |

Price:
Price 575000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Voltage : 220V / 380V
Material : other Sheet, Stainless Steel (304 / 316 Grade)
Max. Lifting Height : Up to 60 m
Drive Type : Other, Gearless Traction / Hydraulic
Price 650000.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Voltage : 220V/380V Volt (v)
Material : other Sheet
Max. Lifting Height : Up to 40 meters Meter (m)
Drive Type : Other
Price 600000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Voltage : 415 V
Material : Stainless Steel
Max. Lifting Height : 80 m
Drive Type : Other, Electric Traction
Price 700000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Voltage : 415 V
Material : Stainless Steel
Max. Lifting Height : 80 m