| Max Persons | 8 Persons |
| Maximum Speed | 2 m/s |
| Maximum Height | 80 m |
| Model Name/Number | AGBP-35 |
| Machine Room | With Machine Room |
| Usage/Application | Office |
| Brand | Mercer |
| Maximum Load | 710 kg |
| Machine Type | Geared |
| Door Style | Automatic |
| Warranty | 12 Months |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Voltage | 415 V |
| Automatic Rescue Device | Yes |
| Installation Provided | Yes |
| Material | SS |
| Country of Origin | Made in India |

Price:
Price 600000.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : Stainless Steel
Power Supply : Three Phase AC
Max. Lifting Height : Up to 24 meters
Voltage : 220440 V
Price 640000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : Stainless Steel
Power Supply : Three Phase AC
Max. Lifting Height : 80 m
Voltage : 415 V
Price 600000.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : other Sheet
Power Supply : 50 Hz, Three Phase
Max. Lifting Height : Up to 60 m Meter (m)
Voltage : 220V / 415V Volt (v)
Price 625000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : Stainless Steel
Power Supply : 3 Phase
Max. Lifting Height : 80 m
Voltage : 440 V