| Application | Residential |
| Machine Room | With Machine Room |
| Door Style | Automatic |
| Installation Provided | Yes |
| Automatic Rescue Device | Yes |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 440 V |
| Flooring Material | Marble |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Warranty | 12 Months |
| Maximum Load | 625 kg |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum speed | 1 m/s |
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 6 Persons |
| Brand | Mercer |
| Features | Designer |

Price:
Price 575000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Capacity : 620 Persons
Material : other Sheet, Stainless Steel (304 / 316 Grade)
Usage : Other, Residential, Commercial, Industrial
Load Capacity : 450 kg 1600 kg
Price 550000.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : other Sheet
Usage : Other, Hotels, Offices, Residential Buildings, Commercial Centers
Load Capacity : 450 kg 1600 kg Kilograms (kg)
Price 675000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Capacity : 6 Persons
Material : Stainless Steel
Usage : Other, Commercial
Load Capacity : 675 kg
Price 695000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Capacity : 6 Persons
Material : Stainless Steel
Usage : Other, Home
Load Capacity : 690 kg