| Max Persons | 6 Persons |
| Door Style | Automatic |
| Installation Provided | Yes |
| Automatic Rescue Device | Yes |
| Warranty | 12 months |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Maximum Load | 580 kg |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 2 m/s |
| Material | Stainless Steel And Glass |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mercer |

Price:
Price 600000.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Load Capacity : 408 Kg
Speed : 1.0 m/s
Material : Stainless Steel
Usage : Residential Elevators, For Passengers Loading, Building Elevator
Price 600000.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Load Capacity : 408 kg
Speed : 1.0 m/s
Material : Stainless Steel
Usage : Building Elevator, Residential Elevators
Price 600000.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Load Capacity : 450 kg 1000 kg Kilograms (kg)
Speed : 1.0 m/s 1.75 m/s m/s
Material : other Sheet
Usage : Other, Residential & Commercial
Price 550000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Load Capacity : 550 kg
Speed : 1 m/s
Material : other Sheet, Stainless Steel and Glass
Usage : Other, Residential