| Max Persons | 6 |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Room | With Machine Room |
| Door Style | Automatic |
| Maximum Load | 600 kg |
| Hand Rails | Provided |
| Voltage | 415 V |
| Hall Button And Position Indicator | Yes |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Warranty | 12 Months |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 2 m/s |
| Brand | Mercer |
| Usage/Application | Corporate |

Price:
Price 600000.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : Stainless Steel
Max. Lifting Height : Up to 24 meters
Capacity : 6 Passenger
Voltage : 220440 V
Price 600000.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : Stainless Steel
Max. Lifting Height : Up to 50 meters
Capacity : 6 Passenger
Voltage : 220415 V
Price 550000.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : other Sheet
Max. Lifting Height : Up to 60 m Meter (m)
Voltage : 220380 V Volt (v)
Price 575000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : Stainless Steel
Max. Lifting Height : 80 m
Capacity : 6 Persons
Voltage : 415 V