| Max Persons | 6 Persons |
| Brand | Mercer |
| Maximum Speed | 1 m/s |
| Maximum Height | 60 m |
| Material | Stainless Steel |
| Maximum Load | 380 kg |
| Door Style | Manual |
| Warranty | 12 Months |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Voltage | 440 V |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Phase type | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Unit

Price:
Price 600000.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Capacity : 6 Passenger
Material : Stainless Steel
Type : Other, Delux Elevator
Voltage : 220440 V
Price 640000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Capacity : 6 Persons
Material : Stainless Steel
Type : Other, Passenger Elevator
Voltage : 415 V
Price 675000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Capacity : 6 Persons
Material : Stainless Steel
Type : Other, Passenger Elevator
Voltage : 440 V
Price 625000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Capacity : 6 Persons
Material : Stainless Steel
Type : Other, Designer Passenger Elevator
Voltage : 440 V