| Door Style | Automatic |
| Installation Provided | Yes |
| Automatic Rescue Device | Yes |
| Voltage | 415 V |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Warranty | 12 Months |
| Drive Type | AC |
| Maximum Load | 575 kg |
| Model Name/Number | AGBP-021 |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 1 m/s |
| Machine Room | With Machine Room |
| Country of Origin | Made in India |
| Max Persons | 6 Persons |
| Usage/Application | Residential |
| Brand | Mercer |

Price:
Price 675000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 5 Persons
Material : Stainless Steel
Type : Other, Passenger Lift
Load Capacity : 400 kg
Price 660000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 6 Persons
Material : Stainless Steel
Load Capacity : 660 kg
Price 850000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 6 Persons
Material : Stainless Steel
Type : Other, Passenger Lift
Load Capacity : 850 kg
Price 1050000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 6 Persons
Material : other Sheet, SS and Glass
Type : Other, Passenger Lift