| Machine Room | With Machine Room |
| Maximum Load | 850 kg |
| Cabin Finish | Stainless Steel |
| Door Style | Automatic |
| Door Open Button | Yes |
| Door Close Button | Yes |
| Installation Provided | Yes |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 2 m/s |
| Capacity | 6 Persons |
| Brand | Mercer |
| Usage/Application | Residential |

Price:
Price 550000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Type : Other, Machine Room Less (MRL)
Capacity : 320 kg to 1600 kg
Voltage : 220V/380V
Drive Type : Other, Gearless Traction
Price 450000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Type : Other, Machine Room Less (MRL) Elevator
Capacity : 320 kg 1600 kg
Voltage : 220V / 380V, 50Hz/60Hz
Drive Type : Other, Gearless Traction Machine
Price 675000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Type : Other, Passenger Lift
Capacity : 5 Persons
Voltage : 415 V
Drive Type : AC
Price 650000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Type : Other, Residential Passenger Lift
Capacity : 6 Persons
Voltage : 415 V
Drive Type : Other, Without Machine Room