| Door Style | Automatic |
| Installation Provided | Yes |
| Automatic Rescue Device | Yes |
| Usage/Application | Malls |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Warranty | 12 Months |
| Drive Type | AC |
| Maximum Load | 700 kg |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 1.15 m/s |
| Max Persons | 7 Persons |
| Brand | Mercer |
| Material | Glass |

Price:
Price 680000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Speed : 2 m/s
Capacity : 6 Persons
Power Supply : Three Phase, 5060 Hz
Max. Lifting Height : 80 m
Price 750000.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Speed : 0.3 to 0.6 m/s
Capacity : 2 to 8 persons
Power Supply : Single Phase or Three Phase
Max. Lifting Height : Up to 18 meters
Price 650000.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Speed : 1 m/s m/s
Power Supply : 3phase electrical supply
Price 650000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Speed : 2 m/s
Capacity : 6 Persons
Power Supply : Electric
Max. Lifting Height : 80 m