| Max Persons | 6 Persons |
| Brand | Mercer |
| Voltage | 440 V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Usage/Application | Residential |
| Maximum Load | 680 kg |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 2 m/s |
| Phase type | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Glass |

Price:
Price 750000.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Speed : 0.3 to 0.6 m/s
Capacity : 2 to 8 persons
Material : other Sheet
Load Capacity : 200 kg to 630 kg
Price 650000.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Speed : 1 m/s m/s
Material : Other
Load Capacity : Approx. 450 kg Kilograms (kg)
Price 700000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Speed : 1.15 m/s
Capacity : 7 Persons
Material : other Sheet, Glass
Load Capacity : 700 kg
Price 650000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Speed : 2 m/s
Capacity : 6 Persons
Material : other Sheet, SS and Glass
Load Capacity : 650 kg