| Max Persons | 6 Persons |
| Door Style | Automatic |
| Installation Provided | Yes |
| Automatic Rescue Device | Yes |
| Voltage | 415 V |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Warranty | 12 Months |
| Drive Type | AC |
| Model Name/Number | AGBP-31 |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 1 m/s |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Residential |
| Brand | Mercer |

Price:
Price 450000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 320 kg 1600 kg
Material : other Sheet, Stainless Steel / Customized
Load Capacity : Up to 21 Persons
Type : Other, Machine Room Less (MRL) Elevator
Price 800000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 10 Persons
Material : Stainless Steel
Load Capacity : 800 kg
Type : Other, With Machine Room
Price 660000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 6 Persons
Material : Stainless Steel
Load Capacity : 660 kg
Price 850000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 6 Persons
Material : Stainless Steel
Load Capacity : 850 kg
Type : Other, Passenger Lift