| Machine Room | With Machine Room |
| Maximum Load | 850 kg |
| Cabin Finish | Stainless Steel |
| Door Style | Automatic |
| Door Open Button | Yes |
| Door Close Button | Yes |
| Installation Provided | Yes |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 2 m/s |
| Capacity | 6 Persons |
| Brand | Mercer |
| Usage/Application | Residential |

Price:
Price 675000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Load Capacity : 400 kg
Usage : Other, Residential
Max. Lifting Height : 80 m
Capacity : 5 Persons
Price 575000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Load Capacity : 408 kg
Usage : Other, Residential
Max. Lifting Height : 60 Feet
Capacity : 46 persons
Price 800000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Load Capacity : 800 kg
Usage : Other, Office
Max. Lifting Height : 80 m
Capacity : 10 Persons
Price 575000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Load Capacity : 575 kg
Usage : Other, Residential
Max. Lifting Height : 80 m
Capacity : 4 Persons