| Max Persons | 10 Persons |
| Machine Room | With Machine Room |
| Door Style | Automatic |
| Installation Provided | Yes |
| Automatic Rescue Device | Yes |
| Voltage | 415 V |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Warranty | 12 Months |
| Drive Type | AC |
| Maximum Load | 800 kg |
| Model Name/Number | AGBP-34 |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 1 m/s |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Office |
| Brand | Mercer |

Price:
Price 550000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 320 kg to 1600 kg
Load Capacity : 4 to 21 Persons
Material : other Sheet, Stainless Steel/ Mild Steel
Type : Other, Machine Room Less (MRL)
Price 575000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 46 persons
Load Capacity : 408 kg
Material : other Sheet, Stainless Steel, Marble, Designer Ceiling
Type : Other, Residential Elevator
Price 660000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 6 Persons
Load Capacity : 660 kg
Material : Stainless Steel
Price 850000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Capacity : 6 Persons
Load Capacity : 850 kg
Material : Stainless Steel
Type : Other, Passenger Lift